שיקולים פונקציונלים בבחירת חלונות ודלתות אלומיניום

שיקולים פונקציונלים בבחירת חלונות ודלתות אלומיניום

החלון הוא הפתח אל העולם. דרכו אתם מביטים החוצה, ודרכו נכנסים האור, הנוף והאוויר אל ביתכם. החלון צריך להיות מעוצב אך גם יעיל, אטום מפני רטיבות, גשם, חום אך גם מאפשר הכנסת אוויר כשניתן. החלון צריך להיות פתוח לנוף אך לשמור על הפרטיות, לאוורר את הבית אך לחסום רעש ואבק. השיקולים בבחירת חלונות מתיחסים לתפקידי החלון.

הכנסת אור לבית

החלון הוא הפתרון הקל ביותר להכנסת אור לבית. אור הינו הסיבה העיקרית בגללה אנו בונים את החלונות. השיקולים בהכנסת אור לבית צריכים לכלול גם הגנה מפני אור רב מדי וסינוור. תוכלו לשלוט בכמות האור הנכנסת בעזרת תריסים, צלונים, מסנני קרינה ווילונות.

 

הכנסת אוויר לבית

חלונות משמשים כאפשרות האיוורור הפשוטה והנוחה ביותר. במקומות בהן לא ניתן לפתוח חלון נאלצים להשתמש במערכות איוורור, מיזוג וכדומה. מיקום החלונות בחלל הוא שיקבע כמה אוויר יכנס לבית. פתיחת חלון מערבי למשל, תכניס ברוב מישור החוף את רוח הבריזה של אחר הצהריים. זאת בתנאי כמובן שיש לנו גם חלון מזרחי דרכו האוויר יכול לצאת בקלות. במיקום נכון של חלונות ניתן לקרר או לחמם את הבית עם אוויר חיצוני.

 

חיבור אל החוץ והנוף

חסרונו של החיבור אל החוץ גורם להרגשת מחנק. אין אדם שיעדיף חדר ללא חלונות על פני חדר עם חלונות. כולנו אוהבים להרגיש ולראות את המתרחש בחוץ גם אם כל מה שיש מולנו היא פינת רחוב סואן. בביתכם הפרטי תוכלו לשלוט בסביבתו המיידית של החלון. שתילת צמחים, גדר, עצים, פרחים. כל אלה יאפשרו לכם ליצור מקומות ומבטים נעימים כך שהמראה הנשקף מבעד לחלונות יהיה של טבע ואור.

 

הגנה מפני גשם, רוח וקור

החלונות חייבים להיות אטומים ולהגן עלינו מפגעי מזג האוויר. למעשה, אם זה היה השיקול העיקרי לא היינו פותחים חלון בקיר כלל. החלון הוא נקודת תורפה לגשם ולרוח להכנס. חלונות אלומיניום מצטיינים ביכולתם לאטום את כנף החלון אל המסגרת ולמנוע חדירת מים או אוויר קר. האלומיניום והזכוכית עמידים ואינם נסדקים או מאבדים מתכונותיהם עם השנים (בניגוד לחלונות עץ למשל).

 

הגנה מרעש

בעולם הסואן הרוחש סביב ביתנו אתם צריכים פינה שקטה. הצפיפות האורבנית הקיימת גם בפרוורי העיר מאפשרת לשמוע את נביחות כלבם של השכנים, את המוזיקה שבנם אוהב לשמוע ורעשים אחרים. החלון הינו דק יחסית לקיר ולכן משמש כנקודה בה הרעש חודר בקלות לבית. אין חלון המסוגל לבודד מרעש כמו קיר אך שימוש בחלונות אטומים וזיגוג מתאים ימנעו את מרבית המטרד.

 

הגנה על פרטיות

החלון נועד לתת מבט החוצה אל העולם אך גם מאפשר לעולם להציץ אל תוך ביתכם. ישנם מקומות בהם הדבר אינו מפריע במיוחד אבל ישנם מקומות וזמנים בהם אתם רוצים להיות בטוחים בפרטיותכם. שימוש בזכוכית מותזת, תריסים ווילונות מאפשרים לשלוט על רמת הפרטיות. זיגוג כהה מאפשר לכם להיות בלתי נראים בבית במשך היום אך בלילה הופך את השוהים בבית לכלואים באקווריום שקוף.

 

הגנה מפני פריצה

החלונות הם נקודת התורפה של הבית. בדרך כלל החלונות מוגנים פחות מדלת הכניסה וקלים יותר לפריצה. בכדי לפתור בעיה זו משתמשים בסורגים, תריסים ומערכות אזעקה. ישנם סוגי זיגוג שאינם מאפשרים פריצה קלה, ישנם תריסים המהווים מעין סורג אך עליכם לזכור שכל ההגנות האלה אינן חסינות מפני פורץ נחוש. בכדי להמנע מהמטרד הויזואלי הנגרם על ידי סורגים נהוגה כיום יותר ההגנה על הפתחים בעזרת תריסים ומערכות אזעקה.