עיצוב חלונות

עיצוב חלונות

מה צריך לדעת לפני שמתחילים בעבודת עיצוב חלונות לבית או לדירה, ואיזה אלמנטים עיצוביים תצטרכו לבחור לחלונות שלכם

כשמתייחסים למונח עיצוב חלונות, ההקשר הראשון שקופץ לראש הוא זה של עיצוב חלונות ראווה. היום, זה כבר פחות מובן מאליו. מובן שכל בעל עסק או חנות רוצה להציג את הסחורה בחלון באופן הטוב והקורץ ביותר, זה שימשוך קונים אל תוך החנות ויגדיל את המכירות, אבל כיום עוד ועוד בעלי בתים מבינים שעיצוב חלונות זה לא רק לעסקים.
 
יש מספר אלמנטים מרכזיים שיש לשקול לפני עיצוב חלון לבית:
  • מסגרת החלון
  • סוג הזכוכית
  • תריסים
  • וילונות
 לכל אחד מהגורמים המוזכרים למעלה תהיה השפעה על מראה החלון והתאמתו לעיצוב הכללי של הבית.
 
מסגרת החלון
מסגרת החלון היא אחד החלקים החשובים ביותר, ואקסטל ממליצה על שימוש במסגרות או פרופילי אלומיניום, להם יש יתרונות רבים כפי שפירטנו במאמרים אחרים. באולם התצוגה שלנו, וכן באתר עצמו תוכלו להתרשם מהחלונות השונים שעיצבנו במגוון סגנונות פופולאריים שמתאימים לבתים פרטיים ודירות.
 
סוג הזכוכית
סוגי הזכוכית השונים לא נבדלים רק בסגנון העיצוב שלהם, אלא גם בעובי הזכוכית וחוזקה. במקביל, בחלונות אלומיניום רבים נוהגים להתקין זכוכית כפולה או אפילו משולשת להגדלת איכות בידוד תרמי או אקוסטי. יש מספר רב של סוגי זכוכית לחלונות, נמנה כאן כמה סוגים נפוצים. כדי לדעת איזה זכוכית מתאימה לעיצוב של חלון האלומיניום שלכם, מומלץ להתייעץ עם מומחים.
 
זכוכית מחוסמת
סוג זכוכית חזקה במיוחד, וכבדה יותר שאינה נפוצה לשימוש בבתים פרטיים, ובדומה לזכוכית טריפלקס נמצאית בשימוש בעיקר בבנייני משרדים או מבנים ציבוריים.
 
זכוכית בידודית
זו אחת הזכוכיות הנפוצות ביותר עבור חלונות אלומיניום, ולמעשה מדובר בשני לוחות זכוכית או יותר המודבקים יחד בתוך המסגרת.
 
זכוכית Low-E
זהו סוג זכוכית לחלונות חדש יחסית, בעל יכולות בידוד תרמי מצוינות לצד צלילות גבוהה יחסית לסוגי זכוכיות אחרים.
 
לצד סוגי הזכוכית הללו יש עוד שפע של סגנונות לחלונות, כדוגמת זכוכית מוכהה, זכוכית צבעונית ועוד סוגים שונים של זכוכיות מתקדמות מצופות תרכובות כימיות שמעניקות לזכוכית כמעט כל תכונה שנדרשת ממנה ברמת שקיפות, צלילות, חוזק או בידוד.
 
תריסים
לתריסים, כמו לזכוכית יש מספר רב של סוגים, סגנונות ושימושים שלא נוכל לפרט במאמר זה. התריסים יכולים להיות עשויים אלומיניום, עץ וחומרי גלם אחרים, הם יכולים להיות ידניים או תריסי גלילה חשמליים ותכונות רבות נוספות. מה שישפיע על הבחירה שלכם בסופו של דבר יהיה המכלול כולו והתאמת העיצוב של התריס לזה של שאר המרכיבים בחלון.
 
וילונות

בניגוד לזכוכית או מסגרת שהן חובה בכל חלון, ואפילו תריסים שהם מקובלים כמעט בכל בית בישראל, וילונות נפוצים פחות והבחירה בהם היא עניין של טעם אישי והתאמה לעיצוב הכולל של הדירה. גלם לוילונות, כמו לכל מוצר אחר כמעט, יש אינספור סגנונות, חומרי גלם (בדים במקרה הזה), צבעים ואיכויות ייצור. ננסה להקדיש בעתיד מאמר נפרד לנושא וילונות והתאמתם לחלונות בדירה.