אנשי המקצוע המעורבים בפרויקט

אנשי המקצוע המעורבים בפרויקט

עשו זאת נכון - עיבדו עם מקצוענים. התהליך של בחירת והתקנת החלונות בביתכם יעבור בצורה טובה יותר אם תעבדו עם אנשי מקצוע טובים. הם יבטיחו שתבחרו את המוצר המתאים ביותר, במידה הנכונה כך שיפעל לאורך שנים בצורה מהימנה.

מתקיני אלומיניום

בין אם אתם מחליפים חלון קיים או בונים בית חדש, יהיה עליכם לבחור מתקין אלומיניום שיתקין את החלונות והדלתות בביתכם. רק מתקין אלומיניום מקצועי ומוסמך יבטיח שהחלונות והדלתות שלכם יתפקדו כנדרש לאורך זמן.

 

אדריכלים

אדריכלים יסיעו לכם להתאים את סגנון החלונות והדלתות לסגנון העיצובי של הבית. הם מכירים את השוק, הטרנדים האחרונים והמוצרים החדשים. אדריכלים יכולים להציע לכם פתרונות במגוון תחומים הנובעים ממיקום הבית, התאורה המתבקשת בכל חדר ומגבלות התקציב. הם מקור טוב למידע כיצד החלונות והדלתות בביתכם יכולים לנצל מבטי נוף מסוימים, אור או כיווני אוויר.

  • אדריכלים רואים את התמונה המלאה של הבית. הם יודעים איפה תוצב כל מנורה, מתי יוחלף אור טבעי באור מלאכותי, אילו חדרים נתונים לקרינת שמש חמה והיכן יחידות המיזוג. ידע זה מאפשר להם להציע את הפתרונות הטובים ביותר בבחירת החלונות בביתכם.
  • אדריכלים טובים יציעו לכם פתרונות שיחסכו לכם כסף, דרכים בהן הפרויקט יכול להבנות בצורה יעילה יותר, ועיצוב טוב יותר.
  • אדריכלים פותרים בעיות. בעיות כמו מגרש בעייתי, רשימת דרישות ארוכה ועוד.
  • אדריכלים מבינים את הדרך בה משפיעים החלונות, הדלתות והויטרינות על החיים בבית. הם מתמודדים מול בעיות אלה מדי יום, משיגים את המכסימום שניתן מכיווני התצפית הקיימים ומתמודדים מול בעיות של חום וקרינה בבית.

 

קבלנים ואנשי מקצוע אחרים

כפי שתגלו, אנשי מקצוע רבים עוסקים בבניית המעטפת של ביתכם. איכות ההתקנה של החלונות והדלתות תלויה בתיאום בין כל הגורמים. להלן דוגמה לאנשי המקצוע שיהיו מעורבים בבניית דלתות פטיו בין הסלון לגינה:

  • קבלן השלד - בונה את הבית והפתח המיועד והנישה העליונה עבור התריס.
  • החשמלאי - מכין את מתג השליטה בתריס ונקודת חשמל בתוך ארגז התריס.
  • קבלן האיטום - יאטום את תחתית הפתח כך שמים לא יחדרו מתחת לריצוף.
  • הרצף - יניח את הריצוף על פי סימוני האלומיניום כך שהמסילות יהיו שקועות ברצפה והשיפוע בגינה יופנה החוצה ולא אל הפתח.
  • הטייח - יסגור את ארגז התריס מבחוץ ויטייח עד למסילות הקבועות בקיר.

 

מספר אנשי המקצוע המעורבים בבניית הפתחים בביתכם תלוי במורכבות הפרויקט. מאחר והתיאום בין כל הגורמים אינו פשוט, פרויקטים רבים מרוכזים על ידי קבלן ראשי אחד, או לחילופין מפוקחים על ידי מפקח בניה או אדריכל בפיקוח צמוד.