חלונות בלגיים

למי מתאימים חלונות בלגים?

חלונות בלגים הם מסוגי החלונות הנפוצים ביותר בבניה הפרטית. החלונות הבלגיים מתאימים לבתים בעלי עיצוב כפרי וחם ומאופיינים בפרופילים דקים וחלוקות משנה. עיצוב זה משתלב היטב עם ריהוט ועיצוב מלא פרטים וצבעים. הסגנון ההפוך לסגנון זה מכונה סגנון אורבני והוא מתאים לעיצוב נקי וקר.

 

 

פרופיל חלונות בלגיים חלון בלגי במטבח שלושה חלונות בלגיים

חלונות בלגיים - הסטוריה

מקור הכינוי חלון בלגי נבע מרצון לתת ניחוח אירופי לחלונות הברזל. זהו כינוי ישראלי בלבד ולמעשה אין כל קשר בין עיצוב זה לבלגיה. סוג חלון זה היה נהוג באירופה בעבר - חלון עשוי פרופילי ברזל דקים, בחלוקה לריבועים קטנים יחסית המשובצים בזיגוג פשוט. החלון היה בשימוש בעיקר בבתי המעמד הנמוך שלא יכלו להרשות לעצמם חלון אטום יותר (מעץ) או זיגוג גדול יותר.

כיום משמש המונח חלונות בלגיים כינוי לכל משפחת החלונות בעלי הפרופילים הדקים, מברזל או מאלומיניום. חלונות האלומיניום טובים בהרבה מחלונות הברזל המקוריים מאחר והם מאפשרים מפתחים גדולים יותר ואטימה טובה יותר. יתרון נוסף של חלונות האלומיניום הוא ביכולתם לתת משפחה שלמה של מוצרים בעלי אותו קו עיצובי - חלונות בלגיים, דלתות כניסה בעיצוב בלגי ודלתות הזזה גדולות באותו עיצוב ובפרופיל דק במיוחד. >> לצפייה בגלריית תמונות.

 

 

איטום חלונות בלגיים

חלונות בלגיים של חברת אקסטל הם משפחה של מוצרים המאופיינים כולם בפרופיל דק מאד ובעל חריץ עיצובי לאורכו. יתרונם של פרופילי אקסטל לחלונות בלגיים הוא העובדה שהם מכילים שלושה קווי איטום. זאת בניגוד לקו איטום אחד הנהוג בחלונות הברזל המודרניים או לשני קווי איטום בחלונות הבלגיים הסטנדרטיים. >> קראו עוד על איטום חלונות בלגים.

 

זיגוג החלונות

זיגוגם של חלונות בלגיים אפשרי במגוון של סוגי זכוכית. מזכוכית פשוטה, דרך זכוכית טריפלקס המכילה שכבת פילם בין שתי שכבות זכוכית ועד לזכוכית בידודית (זיגוג כפול עם שכבת אוויר כלואה). מומלץ לבחור לפחות בזיגוג טריפלקס המעניק בידוד אקוסטי ותרמי סביר יחסית. בדלתות או חלונות במפתח גדול, מומלץ לבחור בזכוכית בידודית שתחסוך בהוצאות הקירור והחימום בעתיד.

 

צבע חלונות בלגים

בחלונות בלגיים אנו רואים שימוש בעיקר בשתי משפחות של צבעים. המשפחה הראשונה הם צבעי הקרם או הלבנים הבהירים. צבעים בגימור משי המעניקים מראה מאד סולידי ורגוע. המשפחה השניה היא למעשה חיקוי של צביעת הברזל. במשפחה זו נמצא את הצבעים הכהים – ירוקים, אפורים והגימור הנפוץ יהיה גימור מגורען.

בכל צבע,, גוון וגימור, מומלץ לבדוק עם היצרן את תקן הצביעה בה עומדים הפרופילים. צביעה שאינה איכותית תגרום לדהיית הצבע עם הזמן והחשיפה לשמש וכן לקילוף וקורוזיה בכל מקום בו ישרט.

 

פרזול חלונות בלגיים

מאחר והעיצוב הבלגי מתאים מאד לבתים בעלי עיצוב חם, הידיות המתאימות ביותר לחלונות בלגיים הינן ידיות בעלות מראה עתיק. ההעדפה כאן היא עיצובית בלבד, ידיות אלה הן ידיות מודרניות לחלוטין ואין בהן שום חיסרון יחסית לכל ידית אחרת.

 

מחיר חלונות בלגיים

מחיר חלונות בלגיים תלוי בסוגם (פתיחה או הזזה), בגודלם, במספר חלוקות המשנה, בזיגוג ועוד. ככלל אצבע ניתן להניח מחיר ממוצע של 1500 שקל למטר מרובע של חלון (יש פחות ויש יותר). הדרך הנכונה לבצע תמחור של עבודה זו היא להכין רשימה מסודרת של החלונות והדלתות אותם אתם רוצים ולהגיש אותה למספר קבלנים שונים. בטופס הבא תוכלו לתאם קבלת מספר הצעות מחיר ממתקיני אלומיניום מוסמכים של אקסטל.

 

   בקשו הצעות מחיר