חלון ויטרינה

חלון ויטרינה

חלונות ויטרינה עשויים אלומיניום הם חלונות בעלי פרופילי אלומיניום ומשטח זכוכית גדול המאפשר תצוגה כמעט מלאה מבעד לחלון. המילה ויטרינה יוצרת מעין בלבול, שכן אנשים רבים נוטים לייחס למילה הזו משמעות של חלון ראווה בחנות או רהיט סלוני. משמעות נוספת לשם ויטרינה היא חלונות של ארונות תצוגה למוצרים כגון חרסינה או תכשיטים במקומות כמו מוזיאונים או חנויות יוקרה,  וזוהי גם המשמעות המקורית של המונח.

 

בארץ, כאמור, המונח ויטרינה זכה לכמה ואריאציות, הנפוצה ביותר משמשת לתיאור חלונות ראווה בחנויות והשנייה מתייחסת למונח חלונות אלומיניום או חלונות עץ לבתי מגורים, מסעדות, בתי מלון ועסקים רבים נוספים.

 

בשנים האחרונות, חלון ויטרינה מאלומיניום הפך להיות פריט חובה בבתים רבים, בעיקר כאלה שנמצאים בקומות גבוהות או כאלה שנשקף מהם נוף חיצוני מרהיב. בבתים כאלה, חלון ויטרינה מספק תצוגה פנורמית מושלמת שמשלבת בין העיצוב הפנימי של הדירה לנוף שמגיע מבחוץ. חלונות ויטרינה מגיעים על פי רוב עם זכוכית מחוסמת או זכוכית מבודדת שמרחיקות את רעשי החוץ ושומרות על הטמפרטורה הפנימית בבית.

 

אלומיניום, בהיותו חומר בעל איכויות של גמישות, חוזק, עמידות לקורוזיה ותכונות נוספות, מאפשר לנו ליצור חלונות ויטרינה בכל גודל כמעט ולכל מטרה, תוך הקפדה על כללי עיצוב ועל הדרישות של אדריכלים, מעצבי פנים ומעצבי דירות.

 

לאחר התקנת ויטרינות בבית הלקוח, מעצבי הפנים עשויים להוסיף וילונות או תריסים חשמליים שמקנים יכולת הצללה בשעת שצורך, שכן חלון ויטרינה מכניס אור רב אל תוך הבית יותר מכל סוג חלון אחר.

 

אם אתם מעוניינים בהתקנת חלונות אלומיניום בביתכם, תוכלו לעיין במדריך הקצר שלנו לבחירת מתקין אלומיניום, כולל עצות לבחירת קבלן אלומיניום במידת הצורך.