החלון המתאים ביותר למטבח שלכם

החלון המתאים ביותר למטבח שלכם

אזור המטבח מהווה חלק מהחלל הציבורי בבית הישראלי. אנו עובדים בו, מתגאים בו, מארחים בו את החברים שלנו. בתרבות הישראלית המטבח אינו מבודד מהסלון ופינת האוכל ולכן אנו משקיעים בעיצובו והחלון בו הינו מרכיב משמעותי מאד.

השיקולים לבחירת חלון למטבח מתחלקים לשיקולים עיצוביים ושיקולים פרקטיים. מבחינה עיצובית, מעצם היותו של המטבח בחלל הציבורי, חלון המטבח יהיה בדרך כלל באותו סגנון עיצובי כמו החלונות בסלון. בשנים האחרונות אנו מזהים בבתים בישראל שתי מגמות עיצוב עיקריות - אורבאנית וכפרית. שתי המגמות האלה אינן קשורות כמובן למיקום בו נמצא הבית, אלא לאופי שמשווה לו העיצוב הנבחר.

 

חלון הזזה כנף על כנף בעיצוב אורבני

עיצובים

העיצוב האורבני יציג חללים גדולים, ריקים יחסית, בצבעי אפור, לבן וצבעים קרים אחרים. זהו למעשה המשכו של הסגנון המודרני בו לכל חומר יש את המופע האמיתי שלו. בטון הוא בטון חשוף, חלון אלומיניום נראה כאלומיניום, לא צבוע ומתכתי.

 

סגנון העיצוב כפרי מציג חללים מלאים בפרטים, שימוש בצבעים חמים, בדים וקישוטים. החלל נתפס כטבעי יותר, ביתי וחם. בסגנון זה חלון האלומיניום יהיה צבוע בדרך כלל ואפילו הטקסטורה שלו דומה יותר לברזל.

 

פונקציונליות

מבחינה פונקציונאלית, חלון המטבח ימוקם כמעט תמיד מעל לאזור הכיור. או אולי להיפך, הכיור ימוקם תמיד מתחת לחלון. כך או אחרת, הדבר מציב מגבלות לחלון עצמו. החלון חייב להתחיל לפחות 10 ס"מ מעל למשטח ובמידה ויש רצון לפתוח אותו פנימה, החלק הנפתח צריך להיות גבוה יותר כדי שלא יתקל בברז הכיור. גם הגישה לחלון אינה קלה מאחר ויש לרכון מעל למשטח העבודה. בנוסף אנו אוהבים להשתמש באדן חלון רחב במטבח ואז קשה אף יותר להגיע אליו. מסיבות אלה ואחרות אנו רואים שהפתרונות בשוק מתכנסים תמיד לשני חלונות.

 

בסגנון האורבני מעדיפים את חלון ההזזה. יתרונו של חלון זה הוא שהחלון אינו מפריע בפתיחה או נתקל בברז. חלונות אקסטל מסדרה U בקווים נקיים ובעלי הנוכחות הם המתאימים ביותר לסגנון עיצובי זה.

 

חלון בלגי למטבח, חלון מעל כיור

בעיצוב הכפרי החלון המועדף הוא כמובן חלון בלגי המשדר חום, חספוס וצבע. חלון זה מסדרה B של אקסטל מזמין במטבח שימוש סימטרי עם שתי כנפי פתיחה פנימה. בכדי לא להיתקל בברז, מורם החלון ובתחתיתו נמצא בדרך כלל חלק קבוע. למעשה חלון זה הוא החלון הנפוץ ביותר במטבחים בארץ ובסגנון העיצובי הכפרי המלא בפרטים אנו נהנים גם להשתמש באדן התחתון שלו כמקום לצמחי תבלין או אביזרי מטבח אחרים.

 

 

 

אם אתם עומדים לקראת שיפוץ או מתכננים את ביתכם החדש, אתם מוזמנים להגיע לאולם התצוגה של חברת אקסטל להתרשם מסדרות החלונות והדלתות המתאימות לכל עיצוב שתרצו, למטבח ולבית כולו.