טכנולוגית הצביעה באקסטל פרופילי אלומיניום

צביעת פרופילי אלומיניום הינה תהליך מורכב. לאבטחת איכות הצביעה של המוצרים שלנו השקיעה חברת אקסטל מיליוני דולרים ובפברואר 2009 פתחה מצבעה לפרופילי אלומיניום המהווה חלק מהמפעל. מצבעה זו מבוססת על הטכנולוגיות החדישות ביותר ומבטיחה בכך עמידה בתקנים מחמירים של איכות הסביבה ואיכות המוצר.

מפעל הצבע החדש של אקסטל מושתת על שלוש גישות:

 

מתזי אבקה מצפים את פרופילי האלומיניום בצבעהגישה האקולוגית

בהמשך למגמה הולכת ומתפתחת במדינות מתקדמות - מצבעה "ירוקה". תהליך מקדים בפרופילי האלומיניום, טרם צביעתם ללא שימוש בכרום. שימוש באבקות צבע המכילות 100% מוצקים (ללא ממיסים אורגניים -VOC)ׂ כל אלו מבטיחים תהליך צביעה שאינו מזהם את האטמוספרה ואת מי התהום ומתאים לדרישות ולתקנים בינלאומיים להגנת הסביבה.

 

הגישה הטכנולוגית

הפעלת תהליך של טיפול מכין רב שלבי אוטומטי (ללא מגע יד אדם), ישום צביעה בטכנולוגית HDLV המבטיחה שימוש מבוקר וחסכון משמעותי במשאבים עתירי אנרגיה תוך כדי הבטחה לקבל שכבת צבע אחידה (ככל הניתן) על פני הפרופיל, הם המבטיחים את איכות המוצר והגנה בפני קורוזיה.

 

הגישה העיצובית

פיתוח של שלל טקסטורות ייחודיות ומניפות גוונים עשירות, תולדה של שיתוף פעולה בין אקסטל ,אוניברקול וAKZO NOBEL

 

 

איכות הצביעה של אקסטל

איכות הצביעה ועמידות הצבע טמונה באיכות הטיפול המכין, באופן ישום הצבע וקלייתו, בטיב הצבע עצמו ובאמינות בבקרת האיכות של התהליך. טיפול זה הינו יקר ומצריך התמודדות עם בעיות איכות סביבה כגון חומרים מומסים דורשים טיפול וסילוק. אקסטל מבצעת את כל התהליך על פי הפרמטרים המחמירים מבטיחים עמידות לצבע. מתוך מודעות לאיכות הסביבה והרצון לעמוד בסטנדרטים האירופאים, לא נעשה  בתהליך שימוש בכרום, מאחר והחומר רעיל ובעיתי לסילוק, והתהליך כולו הינו "ירוק".

 

ניתן לקרוא כאן עוד על איכות הצביעה במפעל אקסטל.

 

לפרופילי אקסטל סימן זהוי פס אחד או שני פסים וחותמת על גבי הצבע לזיהוי איכות הצביעה.